Będzie piękniej nad zalewem w Gorzkowie

Gmina Gorzków uzyskała dofinansowanie do realizacji inwestycji „Zagospodarowanie terenów wokół zbiornika wodnego w Gorzkowie-Osadzie. Etap I”. Docelowo nad zalewem ma się pojawić pomost łączący z wysepką, parking, boisko do siatkówki i plac zabaw.

Gmina Gorzków już po raz trzeci (pierwszy raz w 2015 r.) starała się o dofinansowanie na modernizację terenu wokół zbiornika w Gorzkowie Osadzie i w końcu się udało. 11 września wójt Marek Kasprzak podpisał umowę z urzędem marszałkowskim województwa lubelskiego. – Projekt uzyskał 90 punktów i został wybrany do dofinansowania. Głównym celem inwestycji jest stworzenie nowoczesnej i dostosowanej do potrzeb mieszkańców infrastruktury turystycznej w przestrzeni publicznej do dalszego rozwoju społeczno-gospodarczego gminy – mówi Piotr Cichosz, wicewójt Gorzkowa.

Zagospodarowanie zbiornika wodnego ma wpłynąć pozytywnie na ekspozycję walorów przyrodniczych i kulturowych gminy. Projekt chroni środowisko naturalne poprzez nowe nasadzenia oraz ochronę istniejącej fauny i flory oraz zastosowanie przyjaznych rozwiązań środowiskowych – oświetlenie LED z turbiną wiatrową i panelami solarnymi.

W I etapie inwestycji, na który gmina dostała 1 mln zł (całkowita wartość projektu to 1,4 mln zł), powstanie parking przy zbiorniku, pomost łączący się z wysepką, ścieżki piesze, oświetlenie i trzy pomosty dla wędkarzy. W etapie nr 2, jeżeli do niego dojdzie, gmina chce wybudować ty boisko do siatkówki i plac zabaw. Niestety, nie przewiduje się możliwości kąpieli w zalewie. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here