Będzie się działo!

Już w najbliższy weekend, 10 i 12 września w Lublinie odbędzie się IV Ogólnopolski Lubelski Jarmark Bronowicki! Wydarzeniu towarzyszyć będą imprezy patriotyczne, kulturalne i sportowe. Na scenie zaprezentują się między innymi uwielbiane przez fanów zespoły: Piękni i Młodzi, Defis oraz Baflo. Z kolei Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Węglin Północny” zaprasza w najbliższą sobotę, 11 września, na festyn XX Osiedlowy Dzień Węglina, który w godzinach 17-22 odbędzie się na boisku przy ul. Judyma 1.

Organizatorem IV Ogólnopolskiej Gali – Lubelskiego Jarmarku Bronowickiego są Społeczny Komitet Organizacyjny, Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina – Bronowice, Rada i Zarząd Dzielnicy Bronowice oraz Parafia pw. Świętego Krzyża w Lublinie.

– To kolejne wielkie wydarzenie, które przygotowujemy dla naszej bronowickiej społeczności, mieszkańców Lublina i województwa lubelskiego. Pragniemy nim uczcić 105. rocznicę przyłączenia wsi Bronowice do Lublina, 100-lecie lotu pierwszego samolotu wyprodukowanego w Zakładach Mechanicznych Plage – Laśkiewicz na lubelskich Bronowicach, a także beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, który gdy był biskupem lubelskim głosił na naszej dzielnicy piękne, patriotyczne kazania – mówi Andrzej Szyszko, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice.

Organizatorzy pierwszego dnia zapraszają na tereny sportowe przy SP nr 33 przy ul. Pogodnej 19. Od godziny 11:30 występy artystyczne prezentować będą dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół i wyższych uczelni. Główne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz centralnych, parlamentarzystów oraz władz samorządowych rozpoczną się o godz. 16:30. – Wyróżnimy instytucje i osoby wspierające rozwój dzielnicy Bronowice, Lublina i województwa lubelskiego. Nie zapominamy także o 100-leciu najstarszego klubu naszego miasta – Lublinianki. Podczas naszej imprezy uhonorujemy byłych koszykarzy tego klubu – mówi Andrzej Szyszko.

W ramach IV Ogólnopolskiej Gali – Lubelskiego Jarmarku Bronowickiego w piątek w godz. 10:30 – 16 na Orliku przy ul. Łabędziej 2 odbędzie się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej w kategorii dzieci i młodzieży, nad którym honorowy patronat objęli Polski Związek Piłki Nożnej, Lubelski ZPN oraz Władysław Żmuda, najlepszy w historii piłkarz Lubelszczyzny, wybrany do „11” stulecia PZPN. Ponadto w imprezach towarzyszących w godz. 15 – 18 Fundacja Lotniczy Lublin przypomni pierwszy lot polskiego samolotu wyprodukowanego przez fabrykę Plage – Leśkiewicz na lubelskich Bronowicach sprzed 100 laty. Lotnicza Akademia Wojskowa z Dęblina zaprezentuje swoją ofertę i… najnowszy symulator lotów. Dzięki Muzeum Sił Powietrznych będzie można zapoznać z historią polskiego lotnictwa m.in. zobaczyć makiety samolotów itp.

Garnizon Lubelskiej Policji oraz Straży Pożarnej zaprosi do zapoznania się z najnowszym sprzętem, którym dysponują obie służby. Nie lada gratką będzie symulator dachowania, który udostępni Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Z kolei Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji zaproponuje uczestnikom gali bezpłatnie przeprowadzenie badań medycznych: pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru itp., a młodzież z Zespołu Szkół LIDER w Lublinie zaprosi do degustacji przygotowanych przez siebie smakołyków. – Oczywiście na koniec pierwszego dnia czekać nas będzie nas prawdziwa muzyczno-taneczna uczta z gwiazdami muzyki disco-polo. Na scenie zaprezentują się uwielbiane przez fanów zespoły: Piękni i Młodzi, Defis oraz Baflo – dodaje prezes Szyszko.

12 września organizatorzy IV Gali zapraszają o godzinie 12 do odnowionego po pożarze kościoła pw. Świętego Krzyża przy ul. Pogodnej 7, by wspólnie przeżywać historyczne wydarzenie, jakim będzie beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

–Uroczystości ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie śledzić będziemy na ogromnym telebimie. Po ich zakończeniu, w asyście orkiestry dętej z Szastarki, przejdziemy na skwer Prymasa Tysiąclecia przy ul. Droga Męczenników Majdanka 22-24 w Lublinie, gdzie przed rokiem dzięki ofiarności mieszkańców dzielnicy, miasta i województwa ufundowany został pomnik kardynała Stefana Wyszyńskiego, uważany za jeden z najpiękniejszych. Serdecznie zapraszam – kończy Andrzej Szyszko. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here