Będzie wniosek, będzie przystanek…

Przystanek w tym miejscu istnieje od kilkudziesięciu lat, ale zatrzymują się na nim wyłącznie busy i autobusy PKS

Pani Zofia zwróciła się do naszej redakcji z prośbą o pomoc w uruchomieniu dodatkowego przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Droga Męczenników Majdanka, za skrzyżowaniem z ul. Sulisławicką.


Przystanek w tym miejscu, naprzeciwko Lidla, znajduje się już od kilkudziesięciu lat, jednak zatrzymują się tam wyłącznie busy kursujące na trasach wojewódzkich i podmiejskich. Miejskie autobusy i trolejbusy omijają go zaś szerokim łukiem. Do niedawna tak samo wyglądała sytuacja z przystankiem po drugiej stronie ulicy.

Od czasu przebudowy skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Grabskiego i ul. Sulisławicką Zarząd Transportu Miejskiego włączył jednak tamten przystanek do obsługi komunikacji miejskiej. Dzięki temu mieszkańcy rejonu ul. Sulisławickiej oraz ul. Grabskiego mają wygodę. Czy można to samo zrobić z przystankiem po drugiej stronie ulicy.

Co o pomyśle naszej czytelniczki sądzi Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie? – W opisanej sprawie nie wpłynął do ZTM w Lublinie żaden wniosek. Jeśli mieszkańcy zwrócą się do nas z takim wnioskiem, to zostanie on poddany analizie, pod kątem możliwości włączenia przystanku Sulisławicka 01 do obsługi przez pojazdy komunikacji miejskiej – mówi Justyna Góźdź, rzeczniczka ZTM.

Pani Zofia już poinformowała nas o tym, że złoży niebawem stosowne pismo w ZTM.Marek Kościuk