Będzie wolniej, ale bezpieczniej

Na wniosek przewodniczącego rady miasta na jednej z głównych ulic Rejowca Fabrycznego mają się pojawić progi zwalniające.

O położenie progów zaapelował na jednej z ostatnich sesji rady miasta Rejowiec Fabryczny, przewodniczący rady Robert Szwed. – Wnioskuję o zamontowanie takich progów w drodze miejskiej, ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Polnej do skrzyżowania z ul. Skłodowskiej-Curie – mówił Szwed.

Mowa o odcinku, który ma ponad 700 m długości, jest prosty i pozwala rozwijać kierowcom duże prędkości. Okoliczni mieszkańcy od dłuższego czasu skarżą się, że przez to jest tam bardzo niebezpiecznie. – Szczególnie w okolicy skrzyżowania z ul. Skłodowskiej – podkreśla przewodniczący.

Na odpowiedź udzieloną przez Stanisława Bodysa, burmistrza Rejowca Fabrycznego, nie trzeba było długo czekać. – Miasto przystąpiło już do sporządzenia i zmiany stałej organizacji ruchu na ulicach miejskich – poinformował Bodys. – Montaż progów zwalniających został ujęty w zmianach. Progi zwalniające zostaną zamontowane na wskazanym odcinku ul. Jana Pawła II po zatwierdzeniu przez starostę chełmskiego – poinformował burmistrz. (kg)