Będziemy jeździli jak po stole

Znajdująca się w fatalnym stanie ulica Balladyny zostanie przebudowana i to na całym odcinku, od ulicy T. Zana do Wileńskiej. Do remontu szykuje się też ulica Pana Balcera na osiedlu M. Konopnickiej.


Z remontu ul. Balladyny na pewno ucieszą się kierowcy, bo popękana nawierzchnia od lat utrudnia tam jazdę. Wykonawca, będzie musiał usunąć starą nawierzchnię z jezdni, zatok postojowych i chodników, następnie przebudować sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej oraz sieci energetyczne i elektryczne, ponownie nałożyć nową nawierzchnię i zadbać o wykonanie oznakowania. Ostateczny termin oddania wyremontowanej ulicy do użytku wyznaczono na 14 grudnia tego roku. Na wykonanie remontu ulicy zarezerwowano 6 765 000 zł. W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Dróg i Mostów złożono dwie oferty. Najtańszą jest oferta Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp z.o.o. Lublinie na sumę 6 211 411, 77 zł. Na czas remontu na ulicy Balladyny na tym odcinku będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. To jedna z dłuższych ulic na LSM.

Do przebudowy szykuje się też ulica Pana Balcera. Miasto 30 maja wyłoniło wykonawcę – zostało nim Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp z.o.o. Lublinie, które było jedyną firmą startującą w przetargu, ogłoszonym na początku maja tego roku. Kwota jaką złożyło to 415 348,93 zł. Na wykonanie remontu ulicy Pana Balcera ma 60 dni od daty podpisania umowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont tej ulicy zakończy się w wakacje br. (EM.K.)