Bez Bonina, Budzyńskiego i Brzozowskiego

Powrót do trzecioligowej piłkarskiej rzeczywistości, bez horrendalnie wysokich kontraktów dla piłkarzy i szkoleniowców, jak na czwartą klasę rozgrywkową. Tak ma być od teraz w Chełmiance. Znamy już pierwsze “ofiary” nowej polityki chełmskiego klubu.


Jako pierwszy pracę pod koniec listopada stracił trener Tomasz Złomańczuk. Klub rozstał się z 48-latkiem,  przedstawiając jego następcę – Artura Bożyka, szkoleniowca wszystkim dobrze znanego w Chełmie (od kwietnia 2012 do października 2019 pracował w Chełmiance). Szkopuł w tym, że były już trener miał ważny kontrakt do końca sezonu i na rozwiązanie zaproponowane przez prezesa Grzegorza Gardzińskiego nie zgodził się.

– Sprawa zapewne wyląduje w sądzie arbitrażowym – przyznaje tygodnikowi sternik Chełmianki. Niewykluczone, że Piłkarski Sąd Polubowny PZPN będzie musiał zająć się także rozwiązaniem kontraktów z dwoma doświadczonymi piłkarzami, Grzegorzem Boninem i Michałem Budzyńskim, na których Chełmianki już nie stać. Takiego problemu nie będzie z kolei z bramkarzem Dominikiem Brzozowskim. Roczne wypożyczenie 21-letniego bramkarza Polonii Bytom zakończyło się znacznie wcześniej niż planowano. Zawodnik, który rozegrał swój pierwszy mecz w biało-zielonych barwach 30 lipca już wrócił do macierzystego klubu.

W Chełmiance, która przygotowania do rundy rewanżowej rozpocznie 11 stycznia już znaleziono następców.  Do Chełma po półrocznej przerwie wróci Sebastian Ciołek, 31-letni bramkarz, wychowanek Motoru, który ostatnio grał w Wiśle Sandomierz.Klub dogadał się już także z dwoma motorowcami, 28-letnim pomocnikiem Krystianem Mroczkiem (ostatnio Victoria Żmudź) oraz 20-letnim obrońcą Przemysławem Zbiciakiem.

Przygotowując się do rewanżów piłkarze Chełmianki wezmą udział od 21 do 27 stycznia w zgrupowaniu w Majdanie Starym w gm. Księżpol, gdzie niedawno oddano do użytku pierwsze pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią w powiecie biłgorajskim. Zespół rozegra też osiem sparingów, pierwszy wracając z obozu, z drugoligowym Motorem na podgrzewanej płycie w Lubelskiej Akademii Futbolu. (bas)

Przygotowania Chełmianki do wiosny 2023

11 stycznia – pierwsze zajęcia w 2023 r.

21-27 stycznia – zgrupowanie w Majdanie Starym (gm. Księżpol)

Sparingi

27 stycznia – Motor Lublin (godz. 11, na boisku Lubelskiej Akademii Futbolu)

1 lutego – Lublinianka

4 lutego – Świdniczanka (10), Lewart Lubartów (12) – oba w Lubartowie

11 lutego – Avia Świdnik (11)

18 lutego – Broń Radom (11)

25 lutego – Granit Bychawa i Motor II Lublin

Rundę rewanżową III ligi piłkarze Chełmianki rozpoczną w pierwszy weekend marca (4/5.03 wyjazdowym spotkaniem z Podlasiem Biała Podlaska.

Odchodzą:

Dominik Brzozowski (wrócił przedwcześnie z rocznego z wypożyczenia do Polonii Bytom), Grzegorz Bonin, Michał Budzyński, trener Tomasz Złomańczuk (klub rozwiązał umowy)

Przychodzą:

trener Artur Bożyk, Sebastian Ciołek (31, lat, bramkarz, ostatnio Wisła Sandomierz), Krystian Mroczek (28 lat, pomocnik, Victoria Żmudź), Przemysław Zbiciak (20 lat, obrońca, Motor II Lublin)