Bez garnków na święta

Kolejna osoba z powiatu chełmskiego padła ofiarą internetowego oszusta. Tym razem naciągacz wyłudził od kobiety pieniądze na… garnki.

– Do dyżurnego komendy zgłosiła się 45-letnia mieszkanka gminy Kamień, która poinformowała o prawdopodobnym oszustwie. Z relacji zgłaszającej wynika, że kilka tygodni temu zainteresowała się ofertą sprzedaży kompletu garnków. Ogłoszenie wystawione zostało na jednym z portali internetowych – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Schemat działania oszusta był jak zawsze ten sam. Do czasu sfinalizowania zakupu internetowy naciągacz pozostawał w ciągłym w kontakcie z klientką. Gdy tylko przelew „poszedł” na wskazane konto, słuch po sprzedawcy zaginął, a nowe garnki nie dotarły do kobiety.

To już kolejne tego typu zgłoszenie oszustwa internetowego. Policjanci wyjaśniają sprawę i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów. – Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem internetu musimy zachować ostrożność i czujność. Zawsze upewnijmy się co do wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujący nas asortyment na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych.

Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym. Uważajmy też na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu, bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny – apeluje podkom. Czyż. (pc)