Bez Myśliwieckiego nie idzie

W trzecim wiosennym meczu o ligowe punkty piłkarze Chełmianki doznali pierwszej porażki. Zespół trenera Artura Bożyk przegrał 0:2 z jednym z pretendentów do awansu, Stalą Stalowa Wola. Obie bramki w pierwszym kwadransie po przerwie zdobył Kacper Wydra.

W sobotę Chełmianka musiała radzić sobie bez swojego najlepszego snajpera Pawła Myśliwieckiego, który ma na koncie 6 goli, w tym dwa zdobyte wiosną. Nie zagrał z powodu kontuzji, podobnie jak Krystian Wójcik. Brak tych zawodników miał kluczowe znaczenie dla losów meczu.- I tego doświadczenia nam zabrakło – przyznaje Artur Bożyk, trener Chełmianki. – Do tego nie udokumentowaliśmy naszej przewagi w pierwszej połowie zdobyciem bramki, a okazji ku temu było aż siedem, w tym raz piłka po strzale odbiła się od poprzeczki. W drugiej połowie o to doświadcznie rywale byli lepsi i to ono zadecydowało o końcowym rezultacie – dodaje trener Bożyk.

W tym tygodniu chełmianie rozegrają dwa mecze. W środę w zaległym spotkaniu zmierzą się u siebie z Sokołem Sieniawa (godz. 16), a w sobotę w Lublinie z Lublinianką (14). (bas)

Chełmianka – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1)

Chełmianki: Ciołek – Kułynycz, Stępień, Piekarski (79 Gierała), Futa – Czułowski, Bednara (57 Szwed), Marczuk (72 Perdun), Nowak – Mroczek, (57 Szczodry), Knap (79 Bobrov).

Stal: Smyłek – Kowalski, Banach, Grasza (46 Rogala), Soszyński, Iwao (78 Duda), Ziarko (87 Olszewski), Kołbon, Imiela, Szuszkiewicz (86 Grabarz), Wydra (70 Wojtak).

Bramki: 0:1 Wydra 53, 0:2 Wydra 60.

Pozostałe mecze 21. kolejki III ligi gr. 4:

Avia Świdnik – KSZO 0:0 * Korona II Kielce – Podlasie Biała Podlaska 1:2 (Deja 64 – Lepiarz 24, 45) * Wisłoka Dębica – Sokół Sieniawa 0:1 (Mazgoła 79) * Wieczysta Kraków – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (Klimczak 28, Kołodziej 34, Majewski 86) * Unia Tarnów – Lublinianka 6:3 (Putin 8, 56, 57, Orlik 35, Biały 54, Palonek 73 – Mazur 78, 82, 90) * Podhale Nowy Targ – Wisła Sandomierz 1:0 (Antkowiak 83) * KS Wiązownica – Cracovia II 1:3 (Hurenko 85 – Strózik 67 k, Budziński 70, 85)* Czarni Połaniec – ŁKS Łagów 3:0 (walkower).

1. Wieczysta 21 43 45-21
2. Stal 21 42 36-21
3. Avia 21 40 31-14
4. Cracovia II 21 39 52-25
5. Orlęta 21 35 31-28
6. KSZO 20 31 31-21
7. Podlasie 21 29 28-27
8. Czarni 21 28 27-34