Bez niespodzianki w Olsztynie

AZS UWM OLSZTYN – ARKA CHEŁM 0:3 (22:25, 13:25, 19:25)

ARKA: Mariusz Marcyniak (kapitan), Jan Lesiuk, Grzegorz Jacznik, Kamil Małecki, Patryk Szwaradzki, Wiktor Pleta i Łukasz Łapszyński (libero).

Dość długa i męcząca podróż po zaśnieżonych drogach, czekała chełmskich siatkarzy w ostatnią sobotę. Lider II ligi w grupie B, Arka, miał grać z ostatnim w tabeli AZS UWM Olsztyn. Mimo, że podopieczni Bartłomieja Rebzdy było zdecydowanych faworytem, wygrali wcześniej wszystkie z 11 spotkań (przy zaledwie jednej wygranej zespołu z Olsztyna), do sprawy podeszli poważnie i niezamierzani rywala zlekceważyć. Na parkiet Arka wybiegła w swoim najsilniejszym składzie. W pierwszym secie AZS UWM postawił się gościom. Partia ta była dość wyrównana, ale ostatecznie, po kilku mocnych zagrywkach, wygrała ją ekipa z Chełma 25:22. Drugi set udowodnił, że w Olsztynie mamy do czynienia ze starciem lidera z ostatnią drużyną w tabeli.

Arka grała koncertowo i wygrała do 13. Gospodarze nie mieli także za wiele do powiedzenia w secie trzecim i ostatecznie chełmscy siatkarze wygrali zasłużenie 3:0. Drużyna prowadzona przez trenera Rebzdę kontynuuje wspaniałą serię. Arka wygrała wszystkie swoje mecze i pewnie prowadzi w tabeli, w 12 meczach straciła tylko trzy sety! Kolejny ligowym starciem naszych siatkarzy będzie wyjazd do Grodziska Mazowieckiego na spotkanie z wiceliderem, UKS Spartą. Mecz zaplanowano na 7 stycznia. Oto wyniki innych spotkań 12. kolejki II ligi w grupie B:

KS LECHIA II TOMASZÓW MAZOWIECKI – SPARTA GRODZISK MAZOWIECKI 0:3 (23:25, 19:25, 16:25), SMS PZPS SPAŁA II – METRO WARSZAWA 0:3 (20:25, 24:26, 18:25), CZARNI RZĄŚNIA – TRAMWAJE WARSZAWSKIE 1:3 (26:28, 17:25, 25:22, 18:25), CENTRUM AUGUSTÓW – CAMPER WYSZKÓW 1:3 (26:24, 23:25, 18:25, 23:25). (kg)

1. Arka Chełm 12 12-0 36 36:3 969:730
2. UKS Sparta 12 10-2 28 31:11 980:860
3. KS Metro Warszawa 12 9-3 26 29:14 1024:952
4. MOS Wola Warszawa 12 8-4 23 25:19 1018:959
5. KS Camper Wyszków 12 7-5 22 26:22 1071:1027
6. Enea KKS Kozienice 11 7-4 20 22:18 931:880
7. UKS Centrum Augustów 12 4-8 13 19:27 974:1050
8. SMS PZPS Spała II 12 3-9 13 21:31 1087:1143