Bez połatania nie dotrwają remontu

Nim rozpocznie się prawdziwy remont ul. Drewnianej jej mieszkańcy oczekują, że miasto chociaż załata największe dziury

Mieszkańcy Drewnianej w Świdniku skarżą się, że stan ich ulicy to obraz nędzy i rozpaczy. – Dziur jest tyle, że nie da się przejechać – mówią. Urząd Miasta tłumaczy, że postara się zaradzić tym problemom, ale jak podkreśla w grę wchodzą tylko tanie rozwiązania, bo w tym roku ma pojawić się tu nawierzchnia z prawdziwego zdarzenia.

O tej porze roku właściciele posesji znajdujących się przy gruntowych drogach nie mają łatwego życia. Droga z i do domu to często droga przez błoto. Wiedzą o tym dobrze mieszkańcy ulicy Drewnianej, którzy skarżą się także na liczne nierówności.

– Zróbcie zdjęcia i pokażcie jak ludzie tu jeżdżą. Doły są takie, że nie można przyjechać. Dzwonimy do urzędu i prosimy o pomoc, ale jak widać bezskutecznie, bo nic nie działają – skarży się jeden z mieszkańców.

Budowa ulicy Drewnianej to jedna z najbardziej kosztownych inwestycji zaplanowanych w tegorocznym budżecie Świdnika. Jej koszt wstępnie oszacowano na 8 mln zł. Na całej długości ulicy położona ma zostać asfaltowa nawierzchnia; będzie też chodnik, oświetlenie i odwodnienie.

– Wiemy, że ulica ma być budowana, ale nie znamy szczegółów; nie wiemy, ile przyjdzie nam jeszcze poczekać, a jeździć nie da się teraz. Na wielu małych uliczkach jest już asfalt. Nie oczekujemy nie wiadomo czego, ale żeby chociaż zasypali te wielkie dziury – apelują mieszkańcy.

Prośbę Czytelników z Drewnianej przekazaliśmy wiceburmistrzowi Marcinowi Dmowskiemu. Jak nas zapewnił zgłosi sprawę drogowcom, ale zaznaczył, że w grę wchodzą jedynie mało kosztowne rozwiązania, bo w tym roku ulica zostanie wybudowana z pełną infrastrukturą.

– Lada dzień ogłosimy przetarg na wybór wykonawcy – mówi wiceburmistrz. – Zależy nam na jak najszybszym rozpoczęciu prac. Na wielu ulicach asfalt pojawił się w ramach naszego programu utwardzania gruntówek, ale akurat ul. Drewniana jest realizowana innym trybem. Mieszkańcy powinni się cieszyć, bo koniec końców będą mieć drogę z prawdziwego zdarzenia.

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here