Bez prawka i na podwójnym gazie

Najpierw porządnie sobie wypił, a później wsiadł na motorower i ruszył do sklepu po zakupy. Do celu nie dojechał, bo po drodze nadział się na policyjny patrol.


W piątek 17 kwietnia po południu w Oleśnikach (gmina Trawniki) świdnicka drogówka zauważyła kierującego motorowerem mężczyznę, który na widok radiowozu zjechał na pobocze i zatrzymał się. Mundurowi postanowili sprawdzić, co wystraszyło kierowcę.

– W trakcie podjętej kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w wydychanym przez niego powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Do tego okazało się, że 67-latek ma już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów – informuje podinspektor Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

67-latek tłumaczył policjantom, że wybrał się na zakupy do sklepu spożywczego. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a do tego złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara aż do 5 lat pozbawienia wolności. I tak może mówić o szczęściu, bo mógł jeszcze zostać ukarany za opuszczanie domu bez ważnego powodu w czasie epidemii, za co można dostać grzywnę do 30 tys. zł. JN