Bez prawka, za to z procentami

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowiadać będzie 50-letni mieszkaniec gminy Piaski. Mając w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu mężczyzna spowodował wypadek.


Mówi się, że rozsądek przychodzi z wiekiem, ale jak pokazuje ten przykład, nie zawsze. W miniony wtorek około godz. 19 dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z lokalnych dróg w Bystrzejowicach (gm. Piaski). Na miejscu policjanci ustalili, że 50-letni mieszkaniec gminy Piaski, kierując audi, nie zachował ostrożności podczas wymijania jadącego z naprzeciwka opla. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca kolizji miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Okazało się również, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Zostały mu odebrane postanowieniem sądu czternaście lat wcześniej. 50-latkowi za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie on za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, za co najpewniej otrzyma karę grzywny. Kłopotów z prawem nie uniknie również 58-letnia pasażerka audi, która będąc właścicielem pojazdu, pozwoliła na kierowanie nim osobie nietrzeźwej.

– Dopuszczenie przez właściciela auta do prowadzenia pojazdu przez osobę w stanie nietrzeźwości stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny – przypominają policjanci. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here