Bez większych zmian we władzach LZPN

Zbigniew Bartnik został wybrany ponownie prezesem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów odbyło się w poniedziałek 7 czerwca br. O przywództwo w Związku ubiegali się jeszcze Andrzej Głowacki, były piłkarz i sędzia oraz Arkadiusz Kozłowski, współzałożyciel młodzieżowego klubu Bronowice Lublin.


Na Zbigniewa Barnika, który wygrał wybory już w pierwszej turze, zagłosowało 95 delegatów. Andrzeja Głowackiego poparły 22 osoby, a Arkadiusza Kozłowskiego – 7. Bezapelacyjne zwycięstwo dotychczasowego prezesa to dowód na to, że zdecydowana większość klubowych działaczy pozytywnie ocenia jego działalność w Związku. Bartnik na czele LZPN stoi od 9 lat. Jak zapowiedział, ta kadencja ma być jego ostatnią. Jest też członkiem zarządu PZPN, gdzie odpowiada za kobiecą piłkę nożną.

Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej składa się z 14 członków. Według ustalonych parytetów, po dwie osoby wywodzą się z chełmskiego i bialskiego okręgu, trzy z zamojskiego i siedem z lubelskiego. We władzach LZPN będą zasiadać: Anatol Obuch i Ryszard Nilipiuk (Chełm), Witold Wójtowicz i Stanisław Lesiuk (Biała Podlaska), Stanisław Pryciuk, Jerzy Bojko i Ryszard Dziura (Zamość), Robert Gromysz, Tadeusz Łapa, Marek Wawer, Piotr Sadczuk, Andrzej Kuśmierczyk, Piotr Owczarzak i Arkadiusz Kozłowski (Lublin). Nowymi członkami zarządu są: Dziura, Wawer, Sadczuk, Owczarzak i Kozłowski.

Do komisji rewizyjnej wybrano: Romana Dąbka, Pawła Zielińskiego (Ruch Izbica), Jarosława Dziewulskiego, Jana Madyńskiego, Andrzeja Swachę, Krzysztofa Szewczyka i Władysława Makarewicza. Delegatami LZPN na Zjazd Polskiego Związku Piłki Nożnej, który odbędzie się 18 sierpnia br., zostali Zbigniew Bartnik, Tomasz Mikulski i Stanisław Pryciuk. Zastępcami delegatów wybrano: Roberta Gromysza, Piotra Owczarzaka i Martę Daniewską. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here