Bezcenne zwycięstwo

GRANIT BYCHAWA – KŁOS GMINA CHEŁM 1:2 (1:2)


Obie bramki dla Kłosa zdobył Damian Kuśmierz w 30 i 32 min.

KŁOS: Pawlak – Siatka, Jabłoński, Rutkowski, Kwiatkowski, K. Rak, Krawiec, J. Rak (70 P. Poznański), Kuśmierz (80 Fornal), Mazur (80 Leśniak), Dąbrowski (90 Antoniak).

Mało kto dawał Kłosowi szansę na trzy punkty na bardzo trudnym terenie w Bychawie. Granit do tej pory na własnym stadionie przegrał tylko ze Stalą Kraśnik i Startem Krasnystaw, a więc zespołami, z górnej części tabeli. Kłos miał jednak swój pomysł na ten mecz. Nie pozwolił gospodarzom narzucić ich stylu gry, był dobrze zorganizowany w grze obronnej i do bólu skuteczny w ataku.

– Wyprowadziliśmy dwa szybkie kontrataki i zdobyliśmy dwie bramki – opowiada Łukasz Drzewicki, wiceprezes klubu. – W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Było dużo walki, mało akcji, strzałów na bramkę. Pod koniec pierwszej części gry gospodarze zdobyli kontaktowego gola.

W drugiej połowie Kłos cofnął się na swoją połowę, grał mądrze w defensywie i czekał na okazje do kontrataku. – Granit miał przewagę, ale bił głową w mur. Korzystny wynik udało się nam utrzymać do ostatniego gwizdka sędziego. Cieszymy się z trzech punktów, które dla nas mają duże znaczenie – dodał Łukasz Drzewicki.

Kłos w sobotę 26 marca o 14.00 w Rożdżałowie zagra z liderem grupy drugiej Kryształem Werbkowice. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here