Bezcenne zwycięstwo

LUTNIA PISZCZAC – WŁODAWIANKA 0:1 (0:0)
0:1 – Kuczyński (90 karny).
WŁODAWIANKA: Polak – Bartnik, Kopczewski (90 Bober), Więcaszek, Drachanczuk (80 Siegieda), Borodijuk (86 Krawczuk), Nielipiuk, Kuczyński, Szmytki, Gawroński, Budzyński.
Włodawianka zrobiła duży krok w kierunku pozostania w czwartej lidze. W bardzo ważnym dla siebie meczu pokonała wyżej notowaną Lutnię Piszczac.
– Mecz był ciężki, Lutnia to twardy przeciwnik, trudno się z nią gra – mówił po spotkaniu Marek Drob, trener Włodawianki. – Nas cieszy zwycięstwo, bardzo potrzebowaliśmy tych punktów. Dziś miałem do dyspozycji w zasadzie wszystkich piłkarzy i to było ważne. Dobrze zagrali w ofensywie Szmytki z Budzyńskim.
Spotkanie zostało rozstrzygnięte dopiero w ostatniej minucie, a o wygranej gości przesądził rzut karny. – Wojciech Więcaszek poszedł do przodu, dostał prostopadłe podanie, minął obrońcę i został sfaulowany przez bramkarza gospodarzy. Karnego na gole zamienił Michał Kuczyński – opowiada Marek Drob. – W sumie wcześniej mogliśmy strzelić bramkę i rozstrzygnąć ten mecz, bo okazji nie brakowało. Lutnia też miała swoje sytuację, ale myślę, że byliśmy zespołem lepszym i zasłużenie wygraliśmy.
Przed Włodawianką jeszcze trzy spotkania z zespołami z dołu tabeli, Orionem Niedrzwica Duża już w niedzielę 29 maja o 16.00 oraz Hetmanem w Żółkiewce i Granicą Dorohusk we Włodawie. Dwie wygrane i remis zapewnią jej pozostanie w IV lidze.(red)