Bezpieczna droga do szkoły

Konkursy z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie, a przede wszystkim przypomnienie zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły – tak wyglądał festyn, zorganizowany przez świdnickie Stowarzyszenie Lider Forum. Chętni mogli też oznakować rowery.


Poprawa stanu bezpieczeństwa najmłodszych świdniczan w drodze do i ze szkoły – taki cel przyświecał akcji „Bezpieczne miasto – bezpieczny powrót do szkoły”, zorganizowanej już po raz drugi przez świdnickie Stowarzyszenie „Lider Forum”. Impreza miała charakter festynu. Na dzieciaki i ich rodziców czekały konkursy z nagrodami oraz inne atrakcje. Młodzi świdniczanie mogli też przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze i oznaczyć rowery, by w razie kradzieży łatwo było je odnaleźć.
– Serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku, którą reprezentowali st. asp. Magdalena Szczepanowska oraz asp. szt. Ryszard Bundyra, za pomoc w realizacji naszej akcji. Godny odnotowania jest również udział wicestarosty świdnickiego, Waldemara Białowąsa, który bardzo przychylnie ocenił naszą inicjatywę – mówi Józef Drozd, prezes Stowarzyszenia „Lider Forum”.
Organizatorzy dziękują także sponsorom: firmie RK Niedziałek za ufundowanie emblematów do znakowania i firmom Beast, Bosch oraz Inter Cars za przekazanie gadżetów na nagrody, a także Tomaszowi Cichoszowi, właścicielowi klubu Impuls, za udostępnienie terenu na festyn.
– Mamy nadzieję że efekty naszej akcji przełożą się na poprawę bezpieczeństwa naszych pociech w drodze do szkoły – mówi J. Drozd. (w)