Bezpieczniej do szkoły

Powiat Świdnicki stara się o pieniądze na modernizację trzech przejść dla pieszych w pobliżu szkół. Środki mają pochodzić z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.


– Za pozyskane środki chcemy przebudować trzy przejścia, montując na nich całą gamę aktywnego oznakowania i oświetlenia oraz zmieniając ich kolorystykę na biało-czerwoną, co poprawi ich widoczność i bezpieczeństwo pieszych – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki. – Chodzi o przejścia w Świdniku przy ul. Kosynierów, niedaleko apteki Medyka, w Oleśnikach w pobliżu Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego oraz w Krzesimowie naprzeciw wejścia do Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków – wskazuje starosta.

Oprócz prac na drodze projekt zakłada szereg działań edukacyjno-prewencyjnych. W szkołach, przy których zostaną zmodernizowane przejścia, odbędą się lekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, stosowania elementów odblaskowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here