Bezpieczniej na pasach

W przyszłym roku na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania al. Lotników Polskich z ul. Spadochroniarzy wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 160 tysięcy złotych, z czego ponad 126 tys. zł to pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Nowa sygnalizacja świetlna pojawi się w pobliżu sklepu Lidl. Inwestycja zakłada także przebudowę samego przejścia, na którym zostaną zainstalowane światła i przesunięcie go nieco w stronę centrum miasta. – Bezpieczeństwo mieszkańców traktujemy priorytetowo – mówi Bartłomiej Pejo, wicestarosta świdnicki. – Za rządowe pieniądze zmodernizowaliśmy już przejścia w Świdniku, Oleśnikach i Krzesimowie.

Dodatkowo, przed najbardziej uczęszczanymi „zebrami” w lotniczym mieście pojawiły się piktogramy, mające przypominać pieszym, aby wchodząc na pasy, nie korzystali ze smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Sygnalizacja, która pojawi się w przyszłym roku będzie wzbudzana przyciskiem przez pieszych. Pojawi się także, pozytywnie odbierany przez kierowców, tzw. sekundnik, wskazujący czas, który pozostał do zmiany świateł. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here