Bezpieczniej na przejazdach

Dodatkowa sygnalizacja, nowa jezdnia i oświetlenie – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom zabezpieczeń na przejazdach na Lubelszczyźnie. Kierowcy już korzystają z efektów prac w Trawnikach, Zawadówce, Chełmie, Antoninie i Ludwinowie. W ramach ogólnopolskiego programu za ponad 250 mln zł, współfinansowanego z POIiŚ, PLK przebudują w woj. lubelskim 16 przejazdów za 23 mln zł.

– Dzięki modernizacji 7 przejazdów kolejowo – drogowych na trasie Lublin – Dorohusk już zwiększył się poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. – Kierowcy bardziej płynnie pokonują skrzyżowania po wymianie torów i nawierzchni dróg w Trawnikach, Zawadówce, Chełmie, Antoninie i Ludwinowie.

Dodatkowo urządzenia sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej informują o nadjeżdżającym pociągu. Na przejazdach zainstalowano nowoczesne urządzenia kontroli sprzętu. W przypadku usterki urządzeń, informacja o awarii natychmiast trafia do dyżurnego ruchu, który wprowadza ograniczenia prędkości pociągów i powiadamia serwis urządzeń.

Przejazdy zyskały nowe, ledowe oświetlenie co ułatwia m.in. pieszym i rowerzystom poruszanie się po zmroku. Natomiast na przejazdach w miejscowościach: Wólka Kańska i Zalesie Kańskie na szlaku Trawniki – Rejowiec zakończono prace budowlane, zabudowę sygnalizatorów drogowych i oświetlenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here