Bezpieczniej na zebrach

Starostwo Powiatowe w Świdniku otrzyma prawie 100 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na poprawę bezpieczeństwa na trzech przejściach dla pieszych w pobliżu szkół na terenie powiatu.


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało listę 68 wniosków wybranych do dofinansowania w ramach trzeciej edycji rządowego programu ograniczania przestępczości i antyspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Wśród sześciu projektów z naszego województwa dofinansowanie otrzyma również ten złożony przez Starostwo Powiatowe w Świdniku. Zakłada on wzmocnienie bezpieczeństwa na trzech przejściach dla pieszych: na ul. Kosynierów w Świdniku w sąsiedztwie SP nr 3 i poczty oraz w pobliżu szkół podstawowych w Krzesimowie (gm. Mełgiew) i Oleśnikach (gm. Trawniki).

– W tych miejscach pojawi się m.in. dodatkowe oznakowanie, bariery ochronne, oświetlenie solarne, czy tzw. „kocie oczka” w jezdni. W Świdniku planowana jest także instalacja monitoringu – mówi Bartłomiej Pejo, wicestarosta świdnicki.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to nieco ponad 114 tys. zł, z czego 99 702 tys. zł pokryją środki pozyskane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. (w)