Bezpieczniejsza droga do szkoły

Jeszcze w wakacje drogowcy wymienią starą sygnalizację świetlną na ul. Rejowieckiej, nieopodal Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. – Obecna konstrukcja, na której są zamontowane stare sygnalizatory, grozi zawaleniem, stąd też decyzja o jej demontażu – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor ZDM w Chełmie.
Nową sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych przy ul. Rejowieckiej, nieopodal „Trójki”, wykona Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie, które wygrało przetarg. Inwestycja została wyceniona na 100 tys. zł.

– Sygnalizacja świetlna w tym miejscu kwalifikuje się już tylko do wymiany – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Głównie ze względu na przestarzałą konstrukcję, do której są przymocowane sygnalizatory. Obawiamy się, że w przypadku silnie wiejącego wiatru, może ona się zawalić wprost na jadące samochody.
MPRD wszystkie prace ma wykonać do końca wakacji. – Termin nie jest przypadkowy. Przejście dla pieszych przy szkole „Trójce” jest uczęszczane przede wszystkim w trakcie roku szkolnego – mówi Tomasik. – Chcemy, by nowa sygnalizacja działała jeszcze przed rozpoczęciem nauki w szkole. Jej wymiana na pewno poprawi bezpieczeństwo na przejściu, tym bardziej, że zostaną zamontowane specjalne mocniejsze światła. Obecne, gdy świeci w nie słońce, z dalszej odległości są mało widoczne.
Całkowicie natomiast zostaną zdemontowane sygnalizatory na tzw. serwisówkach. – One nie sprawdzały się, piesi nie zwracali uwagi na czerwone światło – podkreśla dyrektor ZDM. – Dlatego też na drodze dojazdowej, po obu stronach Rejowieckiej, wykonamy wyniesione progi zwalniające.(ptr)