Bezpłatna mammografia

Lux Med Diagnostyka zaprasza panie w wieku 50-69 lat na badanie mammograficzne. Jest bezpłatne i nie wymaga skierowania od lekarza.

Badanie zaplanowano na 17 sierpnia br. przy Urzędzie Gminy, Leśniowice 21a. Jest ono wykonywane w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 2 444 lub na www.mammo.pl/formularz.
Mammografia trwa kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala to na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych czyli guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
– Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.
(opr. mo)