Bezpłatna plakietka biletem wstępu

„Arena Młodych” zbliża się wielkimi krokami. Każdy, kto chce wziąć udział w tym wydarzeniu, musi posiadać odpowiednią wejściówkę.
Już teraz w parafiach trwają zapisy na najważniejsze wydarzenie dni w diecezjach, poprzedzające etap centralny ŚDM – Arenę Młodych.
– Na podstawie zgłoszonych zapotrzebowań, przekażemy proboszczom bezpłatne wejściówki – zapowiada ks. Mirosław Ładniak, koordynator wydarzenia. – Każdy ma prawo do uzyskania takiej wejściówki, bo bez niej nie będzie można wejść na stadion.
23 lipca na stadion Arena Lublin będzie mogło wejść 15 tys. osób. Tyle wejściówek jest planowanych ogółem, ale 20 proc. z tej puli zarezerwowane będzie dla osób, które nie zapiszą się w parafiach, ale przyjdą bezpośrednio przed Arenę – będą tam specjalne namioty, w których będzie można otrzymać dokument. Plakietki upoważniają do poruszania się wyłącznie po tym sektorze stadionu, na który zostały wystawione.

Będzie to jedyny honorowany dokumentem uprawniający do opuszczania stadionu i powracania na niego. Uczestnicy nie będą jednak mogli wchodzić na murawę, przemieszczać się pomiędzy sektorami oraz wchodzić na obszar wydzielony dla trzech scen i 400-osobowego chóru. Każdy z sektorów będzie pod opieką oddzielnej ekipy służb porządkowych i informacyjnych.MG