Biało-czerwona załopocze w Łopienniku Górnym?

Artur Sawa, wójt gminy Łopiennik Górny, apeluje do mieszkańców o zbieranie podpisów pod petycją o postawienie w centrum miejscowości masztu z biało-czerwoną flagą.

– Drodzy mieszkańcy, ustawmy maszt z flagą w centrum Łopiennika – rozpoczyna się apel, który wójt Sawa zamieścił w internecie. – W ramach projektu „Pod biało-czerwoną” wystarczy dla naszej gminy minimum 100 głosów poparcia mieszkańców. Oczywiście czym więcej, tym lepiej, ponieważ gminy z najwyższą frekwencją odwiedzi pan premier. Zapraszam do oddania głosów poparcia w formie on-line – dodaje. Głosować można na stronie: bialoczerwona.www.gov.pl.

Wystarczy podać imię i nazwisko wybrać zakładkę województwo lubelskie wybrać „Łopiennik Górny (gmina wiejska)”, podać adres e-mail oraz zaznaczyć akceptację regulaminu i klauzuli RODO. „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. – Nie tylko uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami – podkreśla Sawa.

– Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych małych ojczyzn – podkreśla wójt gminy Łopiennik Górny. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w bitwie warszawskiej 1920 roku.

– Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność ojczyzny poświęcali nasi przodkowie – podsumowuje Sawa. (k)