Biało-Zielony Mikołaj

Kibice Chełmianki po raz kolejny organizują akcję Biało-Zielony Mikołaj. W tym roku zbierają pieniądze także na pomoc potrzebującym osobom starszym.


W ostatnich latach Fanatycy Chełmianki odwiedzali Dom Dziecka w Chełmie z paczkami dla jego podopiecznych zorganizowanymi w ramach akcji Biało-Zielony Mikołaj.

– W związku z pojawiającymi się z roku na rok większym zaufaniem, a co za tym idzie i funduszami od darczyńców, postanowiliśmy rozszerzyć naszą pomoc na inne ośrodki. W trakcie tych lat udało nam się przy pomocy wielu osób i firm zakupić dziesiątki sprzętów AGD/RTV, mebli, zabawek, ciuchów i tony słodyczy – informują kibice Chełmianki.

Ubiegłoroczna zbiórka poszła na tyle dobrze, że całość zakupionych artykułów trzeba było rozbić na dużego busa i pięć aut. Dzięki temu dzieci w dwóch ośrodkach w Chełmie, świetlicy środowiskowej, stowarzyszenia 25+ oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku, dostały paczki pełne słodyczy, artykuły pierwszej potrzeby, a nawet meble.

– Jako, że nasze zbiórki próbujemy kierować do osób najbardziej tego potrzebujących, to w tym roku ze względu na dramatyczną sytuację, w ramach akcji będziemy chcieli, poza wyżej wymienionymi placówkami, przekazać część pomocy również dla osób starszych. Nawiązaliśmy kontakt z dwoma stowarzyszeniami, które od lat pomagają wielu osobom, w tym osobom starszym, niedołężnym oraz w tragicznej sytuacji finansowej – dodają kibice.

Zbiórka odbywa się na stronie zrzutka.pl pod hasłem Biało-Zielony Mikołaj. W jej propagowanie zaangażował się m.in. znany komentator sportowy Robert Podoliński.

Jak kibice Chełmianki chcą pomóc? Planują przygotować kilkadziesiąt lub kilkaset (zależnie od zebranych środków) zestawów jedzenia, które przekazane zostaną osobom potrzebującym przed świętami. Do niedzieli, 27 listopada, udało się im zebrać 13 tys. zł.

A już 3 grudnia, w hali MOSiR, odbędzie się pierwszy turniej w piłce halowej o puchar Biało – Zielonego Mikołaja. Podczas wydarzenia będzie można kupić prace artystyczne (rysunki oraz wykonane z gliny przedmioty), z których zyski zostaną przekazane na poczet akcji kibiców Chełmianki. Wpisowe wynosi 500 zł (100 zł od osoby z drużyny), które trzeba wpłacić na zrzutkę z podpisem „Turniej + (nazwa drużyny)”. Turniej rozpocznie się o 9.00. Zapraszamy. (kg)