Biało-Zielony Mikołaj rozdał prezenty

12. edycja organizowanej przez kibiców Chełmianki akcji Biało-Zielony Mikołaj za nami. W tym roku, głównie dzięki ogromnemu zaangażowaniu Mikołaja udało się zebrać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl aż 32 962 zł! To ponad sześć razy więcej, niż się spodziewano.


Dzięki hojności wielu osób Biało-Zielony Mikołaj przygotował całą masę prezentów, które dostarczył do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku, Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, Domu Małych Dzieci, Stowarzyszenia 25+ oraz Świetlicy Środowiskowej w Chełmie. Dodatkowo kibice Chełmianki z Krasnegostawu wpłacili 3 000 zł na funkcjonowanie Stowarzyszenia Carpe Diem, placówki opiekuńczo-wychowawczej w Krasnymstawie.

Biało-Zielony Mikołaj podarował instytucjom dwa zestawy mebli kuchennych ze zlewami oraz kartami podarunkowymi, dzięki którym po złożeniu mebli ośrodki będą mogły zakupić idealnie wymierzony blat, lodówkę, stół wraz z zestawem krzeseł, kuchenkę, mikrofalówkę, telefon komórkowy, gofrownicę, magnetofon, dwa czajniki elektryczne, blender, suszarkę oraz dwa kosze na pranie, hulajnogę, piłki do siatkówki, piłki nożnej, piłeczki do ping-ponga, zestaw do badmintona, mop parowy, sztuczną choinkę, dwa solidne mopy, pistolet do kleju, deskę do prasowania, dużą paczkę z asortymentem dla najmłodszych, komplet opon zimowych, 14 koców, kosę spalinową, dużą patelnię, 3 kartony pełne słodyczy „na podwieczorek” oraz ponad 130 „wypasionych” paczek wypełnionych słodyczami i poduszkami. Wszystkie prezenty udało się zapakować do jednego dostawczaka, dzięki Komisowi Auto Hit.

A to jeszcze nie wszystko, bo od Fanatyków Chełmianki spoza granic kraju nadciągają paczki z prezentami dla ośrodków, które zostaną przekazane w najbliższym czasie. Dzięki uprzejmości lokalnych sklepów znaczną część produktów Biało-Zielony Mikołaj zakupił w atrakcyjnej cenie. Ze zrzutki pozostało jeszcze sporo funduszy, zatem wiele wskazuje na to, że Mikołaj zabierze dzieciaki na wycieczkę. Stąd też apel do różnych fundacji o wsparcie tej inicjatywy i pomoc z organizacji wyjazdu.

Biało-Zielony Mikołaj, jak zwykle, w każdej instytucji został mile powitany, a emocji było co niemiara. Uśmiech, radość dzieci z otrzymanych prezentów i najszczersze podziękowania dla Mikołaja były najważniejsze. A już za rok 13. edycja Biało-Zielonego Mikołaja! (d, fot. mmates studio)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here