Biblioteka bez szefa

Urząd Marszałkowski w Lublinie wciąż nie wyznaczył dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. Obecna dyrektor przebywa na urlopie, jej kadencja mija 31 sierpnia br.

O ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Lublinie konkursie na dyrektora Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie, informowaliśmy w „Nowym Tygodniu”. Dyrektorem placówki niezmiennie od 1986 r. jest Magdalena Praxmajer-Sienkiewicz (wcześniej Szynal). Jej kolejna, pięcioletnia kadencja dobiega końca. Dyrektor w ostatniej chwili rozmyśliła się i nie wystartowała w konkursie. Ostatecznie nikt nie złożył aplikacji. Dyrektor przebywa na urlopie do 24 sierpnia br. Do pracy wróci na kilka dni przed upływem kadencji. Pracownicy biblioteki nie wiedzą, kto dalej będzie kierował placówką.
– Konkurs nie został rozstrzygnięty i teraz Zarząd Województwa Lubelskiego musi podjąć decyzję, komu powierzy obowiązki na okres dziesięciu miesięcy. Potem znowu ogłosi konkurs – informuje Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego. – Do 31 sierpnia funkcję sprawuje obecna dyrektor. (mo)