Biblioteka na walizkach

Filia nr 4 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku zmieni adres. Na jaki, jeszcze nie wiadomo. Nie będzie to jednak – jak planowało miasto – budynek przy ul. gen. Hallera.


Miasto szuka miejsca, do którego mogłaby się przenieść filia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku, mieszcząca się do tej pory w budynku Szkoły Podstawowej nr 7. Konieczność przeprowadzki wynika z tego, że w związku z wejściem w życie reformy oświatowej „siódemce” od września przybędzie uczniów.
Wg wstępnych planów biblioteka miała się przenieść nieopodal, bo do budynku przy ul. gen. Hallera 9, gdzie swoją siedzibę ma także Straż Miejska. Parter budynku miał zostać poddany pracom remontowym i adaptacyjnym, aby czytelnicy mieli komfortowe warunki.
Urząd miasta poinformował ostatnio, że oddział biblioteki nie będzie mógł funkcjonować przy gen. Hallera 9. Zlecona przez ratusz ekspertyza stanu technicznego budynku wykazała, że jego część jest w kiepskim stanie i póki co nie da się tu zlokalizować książnicy. Urzędnicy zapewniają jednak, że nie oznacza to likwidacji oddziału. Miasto już rozważa kilka innych wariantów jego lokalizacji. (opr. w)