Biblioteka rozdaje wyprawki

Świdnicka biblioteka przystąpiła do udziału w ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek” i od zeszłego czwartku rozdaje dzieciom książki, naklejki i dyplomy dla najzagorzalszych czytelników.


Celem kampanii jest promocja czytelnictwa już od najmłodszych lat, bo jak dowodzą badania, dzieci wychowywane wśród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię, a w dorosłym życiu częścią osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

– Nasza biblioteka zawarła stosowną umowę z Instytutem Książki z Krakowa o przystąpieniu do projektu „Mała książka – wielki człowiek”, dzięki czemu każde dziecko od 3 do 6 lat, które przyjdzie do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej lub jednej z naszych filii przy ul. Piłsudskiego 6A, Racławicka 15d, al. Lotników Polskich 18 i Kopernika 9), dostanie w prezencie m.in. Wyprawkę Czytelnika – informuje Joanna Makuszewska z MPBP w Świdniku.

– Wyprawka zawiera książkę „Pierwsze czytanki dla…”, gdzie można znaleźć wiersze i krótkie opowiadania polskich, dziecięcych autorów z ilustracjami Józefa Wikonia. To pozycja dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych.

To jednak nie wszystkie prezenty, jakie czekają na najmłodszych czytelników. W bibliotece czeka jeszcze na nich Karta Małego Czytelnika, pamiątkowy znaczek oraz naklejka za każdą wypożyczoną książkę. Kto zbierze dziesięć naklejek, dostanie dyplom. Na podarunek mogą liczyć również rodzice. Z biblioteki wyjdą wyposażeni w poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.

– Serdecznie zapraszam naszych najmłodszych mieszkańców i ich rodziców do udziału w tym projekcie. Na czytanie nigdy nie jest za wcześnie, a dobre nawyki trzeba wpajać od lat najmłodszych – zachęca burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. JN