Bibliotekarze uczyli o bezpieczeństwie

Bardzo wysoką frekwencję cieszyła się akcja „Kwietniowi Antypiraci”, zorganizowana przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Świdniku z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia br.


Z tej okazji we wszystkich czterech filiach MPBP zaplanowano zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które trwały od środy do piątku. Zorganizowano m.in. warsztaty „Co się dzieje z moimi danymi”, „3..2..1… Internet!” i „Cyfrowy portret, czyli kilka słów o wizerunku w Internecie”.

Pracownicy MPBP, którzy je prowadzili przede wszystkim zwracali uwagę na to, jak rozwinęła się technologia na przestrzeni ostatnich lat, jakie mogą być konsekwencje korzystania z Internetu, jak można namierzyć użytkowników w sieci za pomocą numeru IP, czym są dane osobowe i jak nimi zarządzać, jak bezpiecznie korzystać z Internetu i co można udostępniać w sieci, a czego nie.

– Chętnych nie brakowało, a tematyka spotkań przypadła do gustu zarówno młodym, jak i starszym uczestnikom. Docenili wiedzę o niebezpieczeństwach, które czyhają w Internecie i wiążą się z nieprawidłowym posługiwaniem się danymi osobowymi – mówi Magdalena Antończak, kierownik Filii nr 1 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku. JN