Biegali chełmianie

W strugach deszczu odbył się 5. Kraśnik Półmaraton im. 24 Pułku Ułanów. Dobrze wypadli chełmscy biegacze. Mariusz Łobaczuk pobił swoją „życiówkę” i z czasem 1:21:19 zajął 8. miejsce w kat. i pierwsze w M3. Ewa Furmanik z czasem 1:34:58 była 44. w open i 6. wśród kobiet. Daniel Abramowicz z czasem 1:44:15 zajął 99. miejsce w kat. open.

***

Zawodnicy Chełm Biega wzięli też udział w 42. PZU Orlen Maratonie Warszawskim. Andrzej Makaryczew po raz kolejny w swojej karierze biegowej pokonał królewski dystans (42 km 195 m) w czasie poniżej 3 godzin i pewnie zwyciężył w swojej kategorii wiekowej. Krzysztof Gołębiowski natomiast startował na dystansie 5 km. Trasę pokonał w czasie 18 minut i 3 sekund, co dało mu również pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

***

Chełmianie z grupy Chełm Biega uczestniczyli też w dziewiątym półmaratonie tomaszowskim „Pamięci Żołnierzy Września 1939”. Mariusz Łobaczuk dystans 21 km i 975 m pokonał w czasie 1:22:35 i stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii M40-49 (zajął 7 miejsce w open). Ewa Furmanik z wynikiem 1:40:08 zajęła 4. miejsce wśród kobiet i 1. miejsce w kat. samorządowców. Daniel Abramowicz przebiegł półmaraton w 1:44:13 i zajął 62. miejsce w open, a Łukasz Krzyżanowski uplasował się na 108. miejscu (czas 2:02:21).

***

Z kolei Lena Rorat wystartowała w Krynicy w Biegu 7 Dolin na dystansie 64 km, w ramach 11. Tauron Festiwal Biegowy. Chełmianka wytrzymała trudy biegu meldując się na mecie jako 33. kobieta. Pokonanie tak długiego i morderczego dystansu zajęło jej 10 godzin i 27 minut.(k)