Biegali w Białymstoku i… Bratysławie

Za reprezentantami Sekcji Biegowej Ruchu Izbica  kolejne wiosenne starty. W przedświąteczny weekend pięcioro biegaczy rywalizowało na trasach w Białymstoku i… Bratysławie.

W pierwszym biegu z tegorocznej edycji Kresowego Trailu w Białysmtoku wystartowało troje naszych. Na 13-kilometrowej trasie najlepiej spisał się Andrzej Łoiński, który z czasem 59 minut i 19 sekund zajął 9. miejsce  w kat. open i drugie w swojej kategorii wiekowej!
Jagoda Szercer była 29.  w open i druga w swojej kategorii wiekowej (1:14.57 ), a Jolanta Bojarczuk uplasowała się odpowiednio na 39. i czwartym miejscu (1:22.26).

W stolicy Słowacji zawodnicy SB Ruch stawili się na starcie Bratysława Maraton.  Marek Antończak, który tydzień wcześniej ustanowił życiówkę w Półmaratonie Warszawskim, tym razem także wykręcił swój nowy rekord, tyle że na królewskim dystansie. Wynik 2:56.38 pozwolił mu na zajęcie 47. miejsca. Z kolei Grzegorz Rycyk maraton ukończył z czasem 4:16.13, zajmując 549. miejsce. (oprac. bas)