Biegali w Pieninach

Dziewięcioro reprezentantów sekcji biegowej Ruchu Izbica wzięło udział w jednym z najpiękniejszych biegów górskich w Polsce – Ultra Trail w Pieninach.

Fantastyczna pogoda nie tylko sprzyjała emocjom związanym ze startami zawodników Ruchu Izbica, ale pozwalała napawać się pięknem Pienin i Beskidu Sądeckiego Z dystansem 20 km i 950 m przewyższenia czyli „Chudą Durbaszką” wraz z 412 miłośnikami biegów górskich, zmierzyły się dwie zawodniczki Ruchu Izbica. Jolanta Bojarczuk z czasem 3’36’33 zajęła 326 miejsce w kat. open i 37 w swojej kategorii wiekowej, a Moniak Wolska z czasem 3’37’21 była 330 w kat. open i 39 w swojej kategorii wiekowej.

Na dystansie „Wielkiej Prehyby” liczącej 44 km i 2050 m przewyższenia, który jest jednocześnie mistrzostwami Polski w biegu górskim na długim dystansie, pośród 600 zawodników pojawił się Paweł Dudek z Izbicy. Osiągnął czas 7’12’56, co dało mu 378 miejsce w kat. open i 136 w swojej kategorii wiekowej. Na najdłuższym z dystansów „Niepokornym Mnichu”, liczącym 96 km i 5000 m przewyższeń, pojawiło się 6 zawodników sekcji biegowej Ruchu (na 242 startujących).

Paweł Zieliński z czasem 15’28’01 uplasował się na 62 miejscu w kat. open i 25 w swojej kategorii wiekowej. Marek Antończak z czasem 15’33’44 był 64 w open i 26 w swojej kategorii. Marcin Dras (15’54’44) zajął 77 miejsce w open i 31 w swojej kategorii. Piotr Czemerys (16’56’05) był 108 w open i 40 w swojej kategorii. Damian Antończak (problemy zdrowotne) oraz Tomasz Popis (pomylenie trasy), podobnie jak ponad 50 innych zawodników, nie ukończyli tego bardzo wymagającego dystansu. (kg)