Biegła do mamy, wpadła pod samochód

Do groźnego zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek, 16 października, na ul. Jarzębinowej, w okolicach Szkoły Podstawowej nr 5. Samochód potrącił ośmioletnią dziewczynkę. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dziecko wbiegło na drogę.


Rozwaga, ostrożność i ograniczone zaufanie – tych zasad, o czym nieustannie przypominają policjanci – powinniśmy przestrzegać i jako piesi, i jako kierowcy, a już zwłaszcza w pobliżu szkół i przedszkoli. Czym grozi ich nieprzestrzeganie, boleśnie przekonali się uczestnicy zdarzenia, do którego doszło w ubiegły poniedziałek w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że ośmioletnia dziewczynka wbiegła na ulicę wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu.
– Mama przyjechała, aby odebrać córkę ze szkoły. Dziecko śpiesząc się do auta, prawdopodobnie nie rozglądając się wbiegło na ulicę i wpadło pod inny nadjeżdżający samochód. Dziewczynka z urazem nogi została przetransportowana do szpitala. Trwają czynności wyjaśniające szczegółowy przebieg znaczenia. 55-letni kierowca samochodu był trzeźwy – informuje mł. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chełmie. (w)