Biegli dla niezłomnych

Na starcie biegu

Kamil Oleszek i Adam Grudziński to zwycięzcy świdnickiej edycji Biegu „Tropem Wilczym”, który odbył się 4 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


W tym roku uczestnicy wyścigu mogli pobiec na dwóch dystansach. Pierwszy z nich, dedykowany całym rodzinom, miał długość 1963 m i symboliczne znaczenie, bo to także rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, sierż. Józefa Franczaka, ps. „Lalek”. Najlepszy na tym dystansie okazał się Kamil Oleszek. Drugi była Adam Grudziński, a trzeci Artur Motyl. Wśród pań najszybciej do mety dobiegła Magdalena Borowiec. Druga była Wiktora Wójcik, a trzecia Gabriela Kowalska.
Drugi z biegów – na dystansie 5000 m – zaplanowano z myślą o tych, którzy przy okazji patriotycznego święta chcieli sprawdzić swoją formę. Tu najlepsi okazali się także A. Grudziński i A. Motyl, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Trzeci był Krzysztof Grucha. W klasyfikacji pań pierwsza do mety dobiegła Małgorzata Czemerys. Druga była Edyta Dudziak, a trzecia Katarzyna Szafka. Trasa obu biegów wiodła ulicami Niepodległości, Wyszyńskiego, Okulickiego, Kosynierów i ponownie Niepodległości, z metą na placu Konstytucji 3 maja. Zwycięzców biegów nagrodzono pucharami oraz dyplomami. W naszym mieście rolę jego koordynatora pełniło Stowarzyszenie Sportowy Świdnik. (w)