Do biegu, gotowi… klik

W tym tygodniu świdnickie szkoły – Zespół Szkół nr 1 i I Liceum Ogólnokształcące, staną się areną uczniowskich (i nie tylko) zmagań w e-sporcie za sprawą organizowanych tu mistrzostw szkół w tej dyscyplinie oraz Pucharu Polski w e-gamingu. Takiej imprezy jeszcze u nas nie było.


Już w najbliższy weekend SUPER GAME E-sport zaprasza do Świdnika na NTT System Quersus Puchar Polski oraz LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie. Organizatorzy zapewniają, że i graczy, i odwiedzających czekają niesamowite emocje. Zaplanowano turnieje drużynowe i indywidualne w Counter-Strike: Global Offensive oraz turnieje indywidualne w FIFĘ18. Przed monitorami zasiądą uczniowie, którzy będą walczyć o tytuł mistrza Polski szkół w e-sporcie oraz pasjonaci gier komputerowych, którzy będą grać o Puchar Polski. Impreza będzie również okazją do przetestowania nowoczesnego, dedykowanego graczom, sprzętu NTT System i wypróbowania rewelacyjnej jakości monitorów firmy LG. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend (29 września – 1 października), w Zespole Szkół nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego (ul. Okulickiego 13, sale gimnastyczne). Dla odwiedzających będzie dostępna od godz. 8 do 21. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wicestarosta Waldemar Białowąs, który zabiegał, aby impreza odbyła się właśnie na terenie powiatu świdnickiego.
– Uważam, że to piękna promocja powiatu, naszych szkół i fajnych zmagań – mówi W. Białowąs, który osobiście preferuje tradycyjny model uprawiania sportu i jest trenerem oraz posiadaczem VII Dan w judo, ale dostrzega również plusy e-sportu. – Jest bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży, jeśli chodzi o gry komputerowe. Nasze szkoły kształcą w zawodach i specjalizacjach, które pośrednio łączą się z tą tematyką, z zainteresowaniem elektroniką i komputerami. Mam na myśli np. kierunek technik-informatyk w Piaskach, czy klasę politechniczno-matematyczną w I LO.
Wicestarosta zapewnia, że impreza będzie świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności.
– Zapraszamy wszystkich fanów e-sportu. Emocje będą niesamowite. Co ciekawe, turniej indywidualny w FIFĘ będzie okazją do prezentacji nowej wersji tej gry, a wszystko to na najwyższej jakości sprzęcie. Ta impreza to przetarcie pewnego szlaku. Chcielibyśmy, aby zagościła u nas na stałe i być może w przyszłości, była rozgrywana jeszcze na wyższym poziomie niż mistrzostwa Polski – kończy wicestarosta.
(w)