Bieluch w kryzysie „na szóstkę”

Spółdzielnia Mleczarska Bieluch z Chełma została laureatem konkursu „Po pierwsze gospodarka”. Wyróżnienie przyznano firmom, które najlepiej poradziły sobie w czasie kryzysu gospodarczego, wywołanego pandemią koronawirusa.


W czerwcu Lubelski Klub Biznesu zorganizował w Lubelskim Centrum Konferencyjnym pierwszą hybrydową konferencję #Biznes Forum – po pierwsze gospodarka. Prelegenci składający się z praktyków biznesu oraz przedstawicieli świata nauki dzielili się doświadczeniami z prowadzenia działalności podczas pandemii. Mówiono o społecznej odpowiedzialności w biznesie, o tym, co decyduje o sukcesie przedsiębiorstw w tak poważnym kryzysie, jak utrzymać zatrudnienie czy rozwijać innowacyjność.

W trakcie spotkania wyróżniono przedsiębiorstwa, które najlepiej poradziły sobie w tym trudnym czasie. Wśród laureatów konkursu „Po pierwsze gospodarka”, jako jedyna z naszego terenu, znalazła się Spółdzielnia Mleczarska Bieluch z Chełma, w kategorii firm średnich.

Bieluch, w którym pracuje 230 osób utrzymał zatrudnienie i nie zdecydował się na żadne redukcje etatów w związku z pandemią. Pracownicy zakładu, w którym od lat wdrażane są certyfikowane systemy higieny i bezpieczeństwa żywności, przyzwyczajeni są do rygorów sanitarnych. Standardem w firmie jest noszenie rękawiczek, maseczek, ubrań ochronnych a także częste mycie i dezynfekcja rąk. Dlatego zakład tak dobrze radzi sobie w tym trudnym okresie.

Czas pracy został zorganizowany w taki sposób, by ograniczyć kontakty między pracownikami np. poprzez wydłużenie przerw między zmianami. Co istotne, pomimo trudnej sytuacji Bieluch wprowadza na rynek nowe produkty, które wymagają dużego zaangażowania handlowców i wsparcia marketingowego. Firma prowadzi akcje o charakterze informacyjnym i edukacyjnym. A za pośrednictwem mediów społecznościowych firma kontaktuje się z konsumentami organizując dla nich konkursy i zabawy.

Dzięki tym wszystkim działaniom obroty firmy, pomimo pandemii i odczuwalnego w wielu branżach kryzysu gospodarczego, wzrosły. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here