Bieluch zaprasza na zakupy

Spółdzielnia Mleczarska Bieluch oficjalnie otworzyła nowy firmowy sklep. Mieści się przy ul. Chemicznej, tuż obok siedziby Spółdzielni.
Sklep co prawda rozpoczął swą działalność już w połowie marca tego roku, ale jego oficjalne otwarcie odbyło się w ubiegły wtorek (21.06.). Budynek poświęcono i przecięto symboliczną wstęgę. Na wszystkich klientów tego dnia czekała degustacja produktów „Bielucha”, ciast i ciasteczek oraz kiełbaski z grilla.
– Firma „Antro”, która jest wykonawcą budynku, na plac budowy weszła mniej więcej rok temu. Pod koniec grudnia ubiegłego roku ukończyła pracę, ale otwarcie sklepu opóźniło się o trzy miesiące, bo dostawca infrastruktury sklepowej nie zdążył na czas – mówił Janusz Mojak, prezes SM „Bieluch” podczas oficjalnego otwarcia sklepu.
Metraż sklepu to aż 264 mkw., z czego 170 mkw. to powierzchnia samego sklepu; resztę zajmują magazyn, nowoczesna chłodnia i pomieszczenia socjalne. Sklep jest wyposażony w klimatyzację, czytnik cen, czy samoobsługowy system sprzedaży. Jego atuty to także szerokie alejki między regałami i spory parking.
Jak podkreślał prezes Mojak, lokalizacja sklepu ma ogromne znaczenie. Nie mieści się on co prawda na terenie blokowiska, ale dzięki temu nie ma tu sąsiedztwa „Biedronki” czy innych podobnych sklepów. Nowy sklep ma służyć przede wszystkim promocji Spółdzielni i jej produktów. – To najkrótsza droga do klienta – mówił J. Mojak.
Asortyment sklepu „Bielucha” to 7 tys. pozycji. W tym ok. 200 produktów mleczarskich i tyle samo piekarniczych. Kupimy tu też wędliny, świeże warzywa i wiele innych artykułów spożywczych i chemicznych. Spółdzielnia planuje rozszerzenie półki z nabiałem o produkty zaprzyjaźnionych zakładów mleczarskich oraz rozszerzanie asortymentu np. o ciasta na wagę. Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 6-17, a w soboty od godz. 6 do godz.12. W niedzielę jest nieczynny.
Otwarcie nowego sklepu, to nie jedyny z ostatnich sukcesów chełmskiej spółdzielni. Flagowy produkt chełmskiej spółdzielni – serek Bieluch naturalny otrzymał I miejsce w IV grupie przetworów mlecznych z wysoką wartością dodaną. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas tegorocznego IX Euroforum Polskiego Mleczarstwa, które w tym roku połączono z I Krajową Oceną Wybranych Grup Przetworów Mlecznych i zebraniem Polskiego Komitetu FIL/IDF. Nagrodę dla Bielucha odebrał prezes Janusz Mojak. (kw)