Bił mocno i celnie

W Lublinie odbył się wakacyjny turniej bokserski. Jednym z bohaterów imprezy był Igor Rondoś z MKS II LO Chełm.


W zawodach wzięli udział sportowcy z województwa lubelskiego, a także z klubów Iryda Mielec i Stal Stalowa Wola. Igor Rondoś z MKS II LO w Chełmie walczył w kat. 56 kg młodzik (14 lat). Los sprawił, że Igor stanął do ringu z Jakubem Prokopem z Mielca, co ważne w kontekście walki bokserskiej, mańkutem. – Igor walczył doskonale taktycznie i technicznie – opowiada Józef Radziewicz, trener MKS II LO.

– Bił mocno i celnie. W trzeciej rundzie zdeklasował swojego przeciwnika, który był liczony i sędzia musiał przerwać walkę – dodaje. Sędziowie i trenerzy wybrali Rondosia na najlepszego zawodnika lubelskiego turnieju. – Szkoda, że mistrzostwa Europy młodzików, które miały się odbyć w sierpniu we Włoszech zostały odwołane z powodu pandemii.

Igor był brany pod uwagę na wyjazd jako reprezentant Polski. I być może zdobyłby medal – mówi Radziewicz i przypomina sukcesy innych swoich podopiecznych: brązowego medalisty mistrzostw Europy juniorów Michała Soczyńskiego i brązowej medalistki mistrzostw Europy kadetek Julię Szeremetę. (k)