Bilety na air show już w sprzedaży

Jedną z festiwalowych atrakcji będą pokazy formacji „Orlik”

Od wtorku 15 maja rusza sprzedaż biletów na wielkie lotnicze wydarzenie – Świdnik Air Festiwal. Kupić je będzie można w kasie świdnickiego kina „Lot” oraz przez Internet

Już za niespełna miesiąc, 9 i 10 czerwca, Świdnik będzie gospodarzem wielkiej lotniczej imprezy – „Świdnik Air Festiwal”. Program imprezy jest już gotowy, a na liście gwiazd festiwalu są m.in.: Marek Choim, Artur Kielak i Łukasz Czepiela, który zaprezentuje się także w duecie z Marią Muś. Swoje show zaprezentują również zespoły: 3 AT3, Celfast Flying Team, Wojciech Gawroński i Janusz Gąsienica, a także formacja 57 – my. Do lotniczych gwiazd dołączyły także „Biało – Czerwone Iskry”, które wystąpią podczas obu dni pokazów i „Orlik” z Radomia. Jak zapewniają organizatorzy, na liście gwiazd jest jeszcze kilku interesujących uczestników. Do współorganizacji Świdnik Air Festival dołączyli również bardzo ważni partnerzy: PZL-Świdnik i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Chełma. Za stronę lotniczą imprezy odpowiada zespół pod wodzą Mariusza Szymli i Roberta Zawady.

W najbliższym tygodniu, a dokładnie we wtorek 15 maja, ruszy sprzedaż biletów na wydarzenie. Bilety normalne na jeden dzień pokazów będą kosztować 10 zł, a ulgowe – 5 zł. Prawo do ulgi przysługiwać będzie uczniom, studentom, emerytom i rencistom, posiadaczem tytułu Zasłużony dla Świdnika, honorowym dawcom krwi, posiadaczom odznaczenia Amicus Civitatis oraz karty „Rodzinka 3+” i karty „Mieszkam w Świdniku, kupuję w Świdniku”. W tej samej cenie będzie można kupić również bilety grupowe dla minimum 10 osób. Dzieci do 7. roku życia wejdą na pokazy bezpłatnie. Bilety nie obowiązują również niepełnosprawnych, kombatantów, emerytowanych pracowników lotnictwa, umundurowanych żołnierzy służby czynnej, funkcjonariuszy policji, strażaków, w tym także z OSP. (opr. w)