Bili mocno i celnie

Złote medale podczas dziesiątego międzynarodowego turnieju bokserskiego w Dębicy wywalczyli Igor Rondoś i Marek Tołyż z MKS II LO Chełm.

W zawodach startowało 56 bokserów i bokserek z 17 klubów z Polski oraz reprezentacja Słowacji. Igor Rondoś walczył w kat. młodzik do 52 kg z zawodnikiem Stali Rzeszów Maksymilianem Wąsaczem. – Igor boksował bardzo dobrze, pokazał dobry techniczny boks – mówi Józef Radziewicz, trener MKS II LO. – Jego ciosy były celne i mocne. Przeciwnik Igora był trzy razy liczony przez sędziego.

W końcu sędzia go poddał – dodaje. Rondoś został uznany za najlepszego zawodnika turnieju w kategorii młodzik i otrzymał okazały puchar. Pierwsze miejsce zajął też drugi wychowanek Radziewicza Marek Tołyż, który walczył w kat. 57 kg. W finale boksował z zawodnikiem Hetman Zamość Bartłomiejem Kwiatkowskim. – Była to walka bardzo zacięta i wyrównana.

Sędziowie orzekli jednak, że lepszy był Marek – mówi trener chełmskich bokserów. Drugie miejsce zajął brat bliźniak Marka – Arkadiusz Tołyż. – Jestem bardzo zadowolony z występu moich zawodników. Były to ich pierwsze walki na tak mocnym turnieju. Pokazali, że mają duży talent bokserski, odwagę i zaciętość – podsumowuje Radziewicz. (kg)