Bimber Boys – koncert i premiera teledysku

Chełmski Dom Kultury zaprasza w piątek, 6 października, o godz. 19 na niezwykły koncert Bimber Boys połączony z premierą pierwszego teledysku grupy, nakręconego pewnej szalonej nocy w piwnicach Whisky Pubu. – Wideoclip, podobnie jak muzyka Bimber Boysów, przeniesie widzów w świat „chłopców złych”, pełen niebezpiecznych mężczyzn, pięknych kobiet, ostrych karcianych gier i brudnych interesów – zapowiadają organizatorzy. – Podczas koncertu usłyszymy to, w czym specjalizują się Bimber Boysi. Bandyckie pieśni Włodzimierza Wysockiego, Aloszy Awdiejewa i Stanisława Grzesiuka oraz knajpiano-pijackie ballady z różnych stron świata. Nie zabraknie też poważniejszych utworów autorstwa, m.in.: Bułata Okudżawy i Jaromira Nohavicy oraz własnych kompozycji zespołu. Bimber Boysi zapowiadają również kilka muzycznych i poza – muzycznych niespodzianek. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w ChDK i CKF Zorza oraz na www.chdk.chelm.pl.

Piotr Zioła – Alternatywna Scena Chadeku

Po wakacjach Chełmski Dom Kultury powraca ze swoim cyklem „Alternatywna Scena Chadeku”. A jako pierwszy wystąpi na niej Piotr Zioła, młody wokalista i kompozytor, który w tym roku za swój debiutancki album „Revolving Door” został nagrodzony Fryderykiem w kategorii fonograficzny debiut roku. Artysta zagra w Chełmie 7 października o godz. 19. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

„Magia serc” Anny Nazar

Chełmska Biblioteka Publiczna oraz Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36” zapraszają 26 września o godz. 17 na promocję tomiku poetyckiego Anny Nazar „Magia serc”. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).
Anna Nazar debiutowała w 1984 roku wierszem „Motyl” opublikowanym na łamach „Tygodnika Chełmskiego”. Wydała cztery tomiki poetyckie: „Żagiew”, „Gorzko-słodka”, „Różo z ogrodu wyobraźni” oraz najnowszy – „Magia serc”, w którym autorka snuje rozważania nad przemijaniem, marzeniami, rozczarowaniem i nadzieją.
Liryczny wieczór wzbogaci recytacja wierszy poetki oraz recital barda Jarosława Buczka, a także wystąpienie krytyka literackiego, pisarza, eseisty, poety i regionalisty Zbigniewa Waldemara Okonia. Wstęp wolny.

Repertuar Kina Zorza

18 września: godz. 14 – O czym szumi las 2D dubbing, godz. 16 – Gru, Dru i Minionki 2D dubbing, godz. 18 – Barry Seal: Król przemytu, godz. 20.30 – Na układy nie ma rady
19 września: godz. 14 – Gru, Dru i Minionki 2D dubbing, godz. 16 – O czym szumi las 2D dubbing, godz. 18 – Na układy nie ma rady, godz. 20.15 – Barry Seal: Król przemytu
20 września: godz. 14 – O czym szumi las 2D dubbing, godz. 16 – Gru, Dru i Minionki 2D dubbing, godz. 18 – Barry Seal: Król przemytu, godz. 20.30 – Na układy nie ma rady
21 września: godz. 14 – Gru, Dru i Minionki 2D dubbing, godz. 16 – O czym szumi las 2D dubbing, godz. 18 – Na układy nie ma rady, godz. 20.15 – Barry Seal: Król przemytu
22 września: godz. 14 – Lego Ninjago: Film 2D dubbing, godz. 16 – Lego Ninjago: Film 3D dubbing, godz. 18 – To, godz. 20.45 – To
23 września: godz. 12 – Lego Ninjago: Film 2D dubbing, godz. 14 – Lego Ninjago: Film – 3D dubbing, godz. 16 – To, godz. 18.30 – Lego Ninjago: Film 2D dubbing, godz. 20.30 – To
24 września: godz. 12 – Lego Ninjago: Film 3D dubbing, godz. 14 – Lego Ninjago: Film 2D dubbing, godz. 16 – Lego Ninjago: Film 3D dubbing, godz. 18 – To, godz. 20.45 – To

Wystawa Tomka Kawiaka

Tomasz Kawiak, pseudonim „Tomek”, pochodzi z Lublina. Stamtąd zawędrował do warszawskiej ASP, a w 1970 r. wyjechał do Francji. Od tego czasu swoje prace wystawiał na całym świecie. A teraz prezentuje je w Muzeum Ziemi Chełmskiej w Galerii 72 przy ul. Lubelskiej 55 na wystawie „Ślady 1972-2017”.
– Prezentacja twórczości Tomka Kawiaka w Galerii 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej ma wymiar szczególny. Pokaz dokonań tego wybitnego artysty, którego rozwój i rozkwit dzieła przebiegał w uwarunkowaniach francuskiego entourage’u, został przygotowany dla uczczenia przypadających na ten rok jubileuszy, w tym 45-lecia działalności Galerii 72 oraz 50-lecia pracy twórczej autora wystawy – mówią organizatorzy i zapraszają na wystawę. Oglądać ją można do 31 października.

Środy z Klubem Dobrego Filmu

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na Klub Dobrego Filmu, który we wrześniu odbywa się pod hasłem „Musicale, Musicale”. Seanse odbywają się w środy o godz. 18. W najbliższą (20 września) w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) wyświetlony epicki pościg Braci Blues po Stanach Zjednoczonych (John Belushi i Dan Aykroyd). A w kolejną środę zobaczymy klasyczny musical Boba Fosse z Lizą Minelli w roli głównej. Wstęp wolny.

Bolesław Leśmian w 80. rocznicę śmierci

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę z okazji 80. rocznicy śmierci Bolesława Leśmiana. – Na ekspozycji można obejrzeć grafiki, zdjęcia i dokumenty związane z życiem prywatnym i zawodowym poety, prozaika, czołowego przedstawiciela literatury dwudziestolecia międzywojennego i krytyka literackiego oraz zapoznać się z jego dorobkiem literackim – mówią organizatorzy. Zaprezentowana jest także kolekcja wydawnictw dotyczących poety. Materiały wystawiennicze pochodzą z zasobów Archiwum Państwowego w Lublinie Oddział w Chełmie oraz ze zbiorów Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Wystawa będzie dostępna do 31 października w małej galerii w holu głównym ChBP przy ul. Partyzantów 40.

Szanty!

ChDK wspólnie z Klubem Żeglarskim Chełm zapraszają na Chełmski Festiwal Szantowy. Gwiazdami tegorocznej, siódmej edycji będą Jurek Porębski i grupa Mietek Folk. – Jerzy Porębski to niewątpliwie człowiek legenda. W 1983 roku po raz pierwszy wziął udział w krakowskich Szantach, czyli Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties w Krakowie. Jego piosenka „Cztery piwka” zdobyła wówczas Grand Prix festiwalu. Od tego czasu jest stale obecny na przeglądach, festiwalach, koncertach muzyki żeglarskiej i okołomorskiej. Jest laureatem wielu nagród, a jego piosenka „Gdzie ta keja” zdobyła miano szanty wszech czasów – mówią organizatorzy.
Brzmienie Mietek Folk to z kolei energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku, a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe.
To wszystko już 23 września o godz. 17 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury. Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasach ChDK i na stronie www.chdk.chelm.pl. W dniu koncertu bilety w cenie 40 zł.

Zabawa dla seniorów

Klub Seniora „Pod Kasztanami” zaprasza w sobotę 23 września o godz. 15 na zabawę taneczną. Impreza odbędzie się w byłej restauracji „Pod Kasztanami”, ul. Lubelska 135E w Chełmie. Zagra zespół Bi-Pi. Wstęp 10 zł od osoby i z własnym koszyczkiem.

Gra

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze jutro” i Chełmska Biblioteka Publiczna zapraszają na promocję książki Patryka Osieleńca „Gra”. Spotkanie odbędzie się 22 września o godz. 11 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40), a zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu, którego celem jest wsparcie osób niepełnosprawnych w rozwijaniu ich pasji i talentów literackich oraz artystycznych.