Biorą kredyt na działkę

Rada gminy Siennica Różana zgodziła się na zakup 1,5 ha działki sąsiadującej z urzędem gminy. Tyle tylko, że transakcję gmina sfinansuje z kredytu, który zamierza zaciągnąć. Cena nieruchomości to aż 750 000 zł. – To bardzo atrakcyjna działka – przekonuje wójt Leszek Proskura.

Kilka tygodni temu rada gminy Siennica Różana zgodziła się na zakup 1,5 ha działki, a na sesji w czwartek, 14 października, zabezpieczyła na ten cel w budżecie gminy 750 tys. zł. Chodzi o nieruchomość z domem jednorodzinnym i niewielkim zbiornikiem wodnym, położoną w bardzo atrakcyjnym miejscu, blisko szkoły, policji i urzędu gminy.

– Na działce stoją również dwa budynki gospodarcze, które chcemy wykorzystać na gminny sprzęt, typu: ciągniki, kosiarki, samochody czy koparki. Obecnie przechowujemy je w pomieszczeniach firmy „Bozamet”, która ma inne plany związane ze swoimi obiektami – informuje Leszek Proskura, wójt gminy Siennica Różana.

– Gdybyśmy chcieli wybudować od podstaw nowa halę warsztatowo-garażową musielibyśmy wydać co najmniej 700 do 750 tys. zł. Kupując wspomnianą nieruchomość będziemy mieć 1,5 hektara ziemi w niezwykle atrakcyjnym położeniu, którą w przyszłości można wykorzystać na różne cele – tłumaczy Proskura.

Są też wstępne pomysły na zagospodarowanie budynku mieszkalnego, ale ostatecznych rozstrzygnięć w tej sprawie nie ma i gmina na razie nie chce ich zdradzać. Za zmianą w budżecie zagłosowało większość radnych poza Alicją Pacyk, która była przeciw, a także Andrzejem Korkoszem i Piotrem Kołtunem, którzy wstrzymali się od głosu.

Zakup działki wydaje się nieco kontrowersyjny, bo gmina w budżecie na ten cel nie ma własnych pieniędzy. Transakcję, jak mówi wójt Proskura, zamierza sfinansować z kredytu, który jeszcze w tym roku zaciągnie. (kg)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here