Biorą się za drogę wojewódzką

14-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 837 z Płonki (gmina Rudnik) do Żółkiewki zostanie wyremontowany. Wszystko dzięki staraniom wójta Pawła Kucharczyka i petycjom kierowanym przez mieszkańców.

– Z satysfakcją informuję, że nasze wspólne działania przynoszą pożądany skutek. W efekcie moich starań, popartych petycjami mieszkańców gminy, ogłoszony został przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 837 na odcinku 14 km, przebiegającym przez naszą gminę, tj. od Płonki do Żółkiewki – poinformował Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik.

Projekt ma obejmować m.in. wykonanie poszerzenia jezdni do 7 m oraz, co ważne, ścieżki pieszo-rowerowej. – Cieszę się, że marszałek województwa lubelskiego pan Jarosław Stawiarski, zarząd województwa, a także dyrektor ZDW w Lubinie pan Paweł Szumera, wykazali się zrozumieniem dla naszych postulatów i wyszli naprzeciw naszym oczekiwaniom, za co składam serdecznie podziękowania – mówi wójt.

– Teraz wypada mieć nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie przetargu. Musimy zdawać sobie sprawę, że proces przygotowywania dokumentacji projektowej będzie skomplikowany i czasochłonny, ale najważniejsze, że tak wyczekiwana przez nas inwestycja zaczyna w końcu nabierać realnych kształtów – dodaje Paweł Kucharczyk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here