Biurowiec z problemami na starcie

Tak ma prezentować się nowy miejski biurowiec

W piątek, 22 stycznia mamy poznać oferty firm zainteresowanych budową nowej siedziby urzędu miasta przy ulicy Leszczyńskiego. Mamy, bo termin był już kilkukrotnie przesuwany. Budowa nowego biurowca to dla miasta strategiczna inwestycja, a wszystko ma być gotowe jesienią 2023 roku.


Przetarg na budowę nowego biurowca dla urzędu miasta przy ulicy Leszczyńskiego został ogłoszony na początku listopada ubiegłego roku. Oferty zainteresowanych firm mieliśmy poznać 4 grudnia, ale termin był kilkukrotnie przesuwany m.in.: na 16 grudnia i 4 stycznia. Jedna z firm wstępnie zainteresowanych realizacją inwestycji zaskarżyła warunki przetargu.

Jeśli nie będzie kolejnej zmiany, to otwarcie ofert nastąpi w najbliższy piątek, 22 stycznia. Dowiemy się wtedy, czy oferty „mieszczą się” w kwocie zaplanowanej przez miasto. W innym wypadku urzędnicy będą musieli dołożyć brakujące pieniądze lub unieważnić przetarg.

Budowa nowej siedziby przy Leszczyńskiego to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie planuje lubelski ratusz. Nowy budynek ma mieć 7 kondygnacji i 29 metrów wysokości. Powstanie w miejscu starego biurowca, który zostanie zburzony (rozbiórką również zajmie się zwycięzca przetargu, podobnie jak przygotowaniem projektu). W gmachu przy Leszczyńskiego powstanie Biuro Obsługi Mieszkańców z dwunastoma stanowiskami.

Do nowej siedziby za kilka lat wprowadzą się też m.in.: Wydziały Architektury i Budownictwa, Funduszy Europejskich, Geodezji, Gospodarki Komunalnej, Gospodarowania Mieniem, Planowania, Ochrony Środowiska oraz Biura: Miejskiego Architekta Zieleni czy Miejskiego Konserwatora Zabytków. Do tej pory te jednostki mieściły się w starym biurowcu przy Leszczyńskiego, a także przy ul. Wieniawskiej czy w siedzibach przy ul. Zana, Peowiaków oraz Złotej. W sumie przeprowadzi się prawie 600 pracowników.

Budowa ma się zakończyć za niecałe trzy lata – we wrześniu 2023 roku. Łączna powierzchnia użytkowa nowego biurowca wyniesie około 13,7 tys. m2, z czego powierzchnia biurowa – ok. 7,6 tys. m2.  GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here