Blaszak przy Warsztatowej pójdzie pod młotek

Opustoszał już budynek przy ulicy Warsztatowej 3, gdzie ok. 20 firm wynajmowało pomieszczenia. Urząd Miasta zdecydował się wystawić go na sprzedaż i po 17 maja ogłosi przetarg.


W lutym tego roku najemcy z budynku przy ul. Warsztatowej 3 dostali z urzędu miasta wypowiedzenia najmu. W związku z tym musieli opuścić swoje pomieszczenia do końca marca, choć liczyli na wydłużenie tego terminu, bo zgodnie twierdzili, że to za mało czasu na spakowanie się i znalezienie nowych siedzib. Urzędnicy jednak stwierdzili, że budynek jest w opłakanym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu.

– Docelowo budy­nek był przeznaczony na sprzedaż, dochody z tego tytułu ujęte są w tegorocznym planie finansowym. Z uwagi na to miasto nie zamierza po­nosić znacznych kosztów remontu, pojawiły się wypowiedzenia umów najmu – informuje Karol Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Świdnik.

Aby sprzedać blaszak potrzebną była zgoda radnych miejskich, którzy ją wyrazili na marcowej sesji. Wątpliwości budziła jedynie cena, której wysokość, czyli 1,5 mln zł ustalił rzeczoznawca,. Według władz miasta cena za nieruchomość liczącą 1,4 tys. mkw. jest tak wysoka, bo lokalizacja jest bardzo dobra, choć sam standard budynku pozostawia wiele do życzenia.

Szczegóły przetargu zostaną ustalone w maju. JN