Błaziak specem od rowerów

Emerytowany szef chełmskiej drogówki zajmie się teraz komunikacją cyklistów. Objął w chełmskim magistracie stanowisko tzw. oficera rowerowego.

Tomasz Błaziak będzie pracował w wydziale komunalnym. Z założenia ma być odpowiedzialny za koordynację i rozwój ruchu rowerowego w mieście – planowanie nowych dróg rowerowych, ich prawidłowe funkcjonowanie (oznakowanie, doglądanie stanu nawierzchni, etc.), a także koordynację z drogami gmin Chełm, Kamień oraz Ruda-Huta (docelowo miasto planuje utworzyć sieć dróg rowerowych łączącą te tereny powiatu, a nadzór nad przedsięwzięciem ma pełnić właśnie oficer rowerowy).

– Liczę, że dzięki kontaktom z innymi oficerami w kraju uda się wdrożyć w Chełmie nowe pomysły i rozwiązania, które stosuje się już w innych miastach Polski – mówi Tomasz Błaziak.

Zapytany, które pomysły chciałby wprowadzić w życie w pierwszej kolejności, odpowiada: – Budowa drogi rowerowej od ulicy Młodowskiej w stronę Dyrekcji Dolnej. Wiąże się to oczywiście z wysokimi kosztami, podzieleniem chodnika i obniżeniem krawężnika, oznakowaniem itd., ale realnie jest do zrobienia. Drugim punktem byłoby wprowadzenie ograniczenia prędkości do 30 km/h na drogach jednokierunkowych w mieście i ruchu dwukierunkowego dla rowerzystów. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here