Błysnęli oratorskim talentem

Laureaci powiatowego etapu Konkursu Poezji Anny Kamieńskiej

Ich dykcja zachwyca, a z występami publicznymi radzą sobie, jakby to był ich chleb powszedni. Przedstawiamy laureatów powiatowego etapu Konkursu Poezji Anny Kamieńskiej, organizowanego przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Świdniku.


Wyrecytować dwa wiersze – jeden Kamieńskiej, a drugi do wyboru: Wisławy Szymborskiej lub Michała Rusinka – takie zadanie stanęło przed finalistami tego konkursu. Ich występom przysłuchiwały się Jadwiga Ciołek, Wioletta Kimak-Gębała oraz Marzena Targońska.

Oto wyniki. W kategorii uczniów szkół podstawowych klas I-III najlepsza okazała się Gabriela Misiurek, drugie miejsce należało do Alicji Koszowskiej, a trzecie do Gabriela Iwaniuka. Wśród recytatorów ze szkół podstawowych z klas IV-VI zwyciężył Mateusz Fałdyga, tuż za nim uplasowały się Natalia Szubtarska i Nikola Wójcik.

W ostatniej kategorii, w której umiejętności recytatorskie zaprezentowała młodzież gimnazjalna, zwyciężył Bartosz Apanasienko. Na podium znaleźli się też Alicja Wasilewska oraz Kacper Wróbel.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom, które pomogły im się przygotować. Jesteście ambasadorami kultury polskiej i słowa, a to ogromny zaszczyt – mówiła w imieniu komisji Jadwiga Ciołek. (mg)