Bo siedziały jak na szpilkach

Pewne jest, że auta na ukraińskich „blachach” od razu zostaną zatrzymane do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Nie inaczej było w Stołpiu (gm. Chełm), na odcinku krajowej „dwunastki”, w środę (24 stycznia). Podróżujące volvo dwie Ukrainki na widok munduru mało nie wyskoczyły z butów, co jedynie skłoniło strażników do dokładniejszego sprawdzenia auta.


– Przyczyny nerwowego zachowania kobiet okazały się jasne, gdy funkcjonariusze ujawnili w pojeździe skrytki konstrukcyjne, w których wnętrzu znajdowały się nielegalne papierosy różnych marek. Kierująca pojazdem 28-latka przyznała, że przewożony nielegalny towar należy do niej. Została zatrzymana, a auto wraz z kontrabandą trafiło na parking placówki straży granicznej w Dorohusku – informuje ppor. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Łącznie zabezpieczono lewe fajki o wartości ponad 65 tys. zł. Zatrzymana Ukrainka odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, zaś funkcjonariusze ustalają źródło pochodzenia nielegalnego towaru. (pc)