Bo zabawa to poważna sprawa

Od trzech lat w okresie świątecznym w sklepie IKEA w Lublinie organizowana jest zbiórka zabawek w ramach międzynarodowej kampanii „Zabawa to poważna sprawa”. W miniony czwartek podsumowano akcję. Trzecia edycja okazała się rekordowa! Do dzieci z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia trafiło aż 940 kolorowych zabawek.


Akcja trwała od 25 października do 28 grudnia. W tym czasie odwiedzający sklep IKEA Lublin oraz pracownicy mogli przekazać w punkcie zbiórki zakupione na miejscu zabawki. Wśród przekazanych darów znaczącą część stanowiły pluszaki, ale nie zabrakło też innych zabawek.

– Cieszę się, że już po raz kolejny mogliśmy zaangażować się w pomoc dla najmłodszych. Zbiórka prowadzona była po raz trzeci i w tym roku udało nam się pobić pewien rekord, bo to największa liczba zabawek, którą do tej pory nazbieraliśmy w naszym sklepie w ramach tej akcji. Bardzo dziękujemy za tak duży odzew, ogromne zaangażowanie i każdą przekazaną rzecz. Dzięki takim inicjatywom wspólnie możemy zrobić coś dobrego i sprawić, że na twarzach dzieci pojawi się uśmiech – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

Zabawki trafią bezpośrednio do małych pacjentów przebywających w hospicjum domowym i stacjonarnym, ale także do dzieci korzystających z Poradni Stomatologicznej. Część pluszaków umieszczona zostanie również w sali kolorowej w Domu Małego Księcia.

– Dziękujemy za tę zbiórkę i okazane serce. Maskotki są miłym prezentem dla naszych podopiecznych, ale dla nas mają także wymiar symboliczny. Pokazują wsparcie dla najmłodszych oraz miłość, którą darczyńcy dzielą się z dziećmi – mówi Barbara Bosy z Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Zabawki ze zbiórek organizowanych przez IKEA Lublin w ubiegłych latach (za pierwszym razem 806, za drugim 800) trafiły do dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie, a także do małych pacjentów Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. KB

O akcji

„Zabawa to poważna sprawa”, w ramach której odbyła się zbiórka, jest międzynarodową akcją społeczną IKEA. Ma zwrócić uwagę na to, że każde dziecko ma prawo do zabawy i uczenia się. Akcja promuje zabawę i podkreśla, że jest ona niezbędnym elementem wpływającym na prawidłowy rozwój dzieci. Uczy zachowań społecznych, socjalnych i przygotowuje do dorosłego życia.